ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_0_0_images_szczyrk2016.jpgW dniach 9-11 grudnia, tradycyjnie w imponującym „Orlim Gnieździe” w Szczyrku, odbywały się V Jubileuszowe Mistrzostwa naszego Samorządu Inżynierskiego w brydżu sportowym o Puchar Prezesa PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Jak zwykle doskonale zorganizowane przez Śląską OIIB, zgromadziły tym razem rekordowa liczbę 52 zawodników, reprezentujących osiem Izb Okręgowych. Izba mazowiecka mająca za sobą długotrwałą akcje popularyzowania brydża porównawczego, wystawiła ekipę 12 osobowa co oznaczało start trzech teamów w głównych rozgrywkach o Puchar Prezesa.

Jak przystało na jubileuszowy charakter imprezy organizatorzy zadbali o wzniesienie okolicznościowego toastu, a uczynił to Kol Janusz Kozula, niewątpliwy animator brydżowej dyscypliny, główny jej organizator na śląskim terenie.  Zgodnie z harmonogramem w piątkowy wieczór 9-go rozegrano turniej indywidualny. Wzięło w nim udział 44 zawodników, wygrał członek naszej drużyny ligowej Jan Wadowski, a w pierwszej dziesiątce zajęliśmy 6 i 9 miejsca. Drugi dzień rozpoczynał turniej par na punkty meczowe. Wygrali go niezawodni arcymistrzowie reprezentujący Izbę Podkarpacką kol.kol Roman Opaliński i Jacek Znamirowski, nasze pary zajęły 4; 5; 7 miejsca. Po przerwie obiadowej wystartował turniej par na zapis maksymalny. Wygrała para mistrzów krajowych z Izby Podlaskiej kol.kol. Andrzej Błachno; Janusz Galewski. Nasi w pierwszej dziesiątce, zajęli miejsca 2-gie (Feliks Czechowski, Stefan Łompieś) 7-me i 8-me. Po obu turniejach wszyscy mieli za sobą po 54 rozdania ( średnio 8 minut każde). Dokonano rejestracji zespołów teamowych, zgłoszono 12 i decyzją sędziego postanowiono rozegrać 11 sesji po 4 rozdania w systemie każdy z każdym. Pięć sesji zdecydowano rozegrać jeszcze w sobotę. W trakcie czwartej sesji, poważnie zaniemógł członek zespołu Warszawy III, Damian Jędrzejewski. Piąte spotkania miało być prze znasz zespół oddane walkowerem. Niestety dalszy przebieg wydarzeń okazał się tragiczny. Kol Damian wkrótce po przewiezieniu do szpitala zmarł. W niedzielny poranek organizatorzy i wszyscy uczestnicy, zdecydowali o przerwaniu zawodów. Konkurencję rozgrywek zespołowych o Puchar Prezesa przeniesiono na rok następny. Nagrody za rozegrane konkurencje zostały rozdane, mistrzostwa zamknięte bez podstawowego rozstrzygnięcia. Wspomnienie o Damianie Jędrzejewskim, zamieścimy w jednym z najbliższych numerów „IM”