ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/141024Budowlanka/DSC_9781.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/141024Budowlanka/DSC_9781.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/141024Budowlanka/DSC_0090.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/141024Budowlanka/DSC_0090.jpg'

DSC_9781.jpg24 października br. w Pruszkowie, w popularniej „Budowlance” tj. Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia szkoły. Ten piękny jubileusz uświetnili znamienici goście: minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik – Rostkowska, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Michał Leszczyński, Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska, Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. Zebrali się przedstawiciele kuratorium, szkół, stowarzyszeń naukowo-technicznych, samorządu zawodowego, organizacji działających w branży budowlanej oraz absolwenci, uczniowie i ich rodzice. Naszą Izbę reprezentowali z-ca przewodniczącego Stanisław Wojtaś i niżej podpisany.

 

Dyrektor szkoły Joanna Łyżwińska powitała zebranych, i przypomniała historię i tradycje placówki, podkreśliła nieoceniony wkład, który w jej rozwój wnieśli poprzedni dyrektorzy i nauczyciele. Podsumowała pracę i osiągnięcia uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do współpracujących ze szkołą firm i instytucji, rodziców i absolwentów wspierających jej działania. Szczególnie cieple słowa skierowała do tych, którzy w ostatnim okresie założyli Stowarzyszenie Absolwentów „Budowlanki”.

„Świat się zmienia. Zawody też.- mówiła w swym wystąpieniu pani minister - zawsze jednak będzie potrzebny dach nad głową. Zawody potrzebne budownictwu nie zaginą. Cieszę się – dodała - że są tak dobre szkoły zawodowe, realizujące nowoczesne kształcenie zawodowe”.

DSC_0090.jpgOdczytano liczne listy gratulacyjne zawierające również życzenia dalszych sukcesów.
Na ręce Pani Dyrektor Łyżwińskiej składano kwiaty i okolicznościowe podarunki. Głos zabrali również absolwenci szkoły, dzieląc się wspomnieniami z czasów szkolnych. Pięknym zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna, wypełnione występami uczniów i absolwentów zasłużonej placówki.

Jako że Sejm RP ustanowił rok 2014 rokiem Oskara Kolberga w związku z dwusetną rocznicą jego urodzin, przedstawienie zgodnie z tradycję Szkoły poświęcone było ustanowionemu przez władze państwowe, bohaterowi roku.

Po spektaklu goście, wraz z towarzyszącymi im uczniami, zwiedzali pracownie podziwiali nowoczesne wyposażenie. odwiedzali także Salę Wspomnień, gdzie mogli wpisywać się do pamiątkowej księgi. Była też okazja do spotkań, rozmów i wspomnień przy kawie i jubileuszowym torcie.

Mariusz Okuń